The Blyth Academy

Hakkında

Queen Ethelburga’s College, 1912 yılında İngiltere’nin kuzeyinde bulunan York şehrine bağlı North Yorkshire bölgesinde kurulmuştur.

 

Nerede?

York, İngiltere.

 

Misyon ve Vizyonu

Hayatta başarılı olmak için birçok farklı yolun bulunması gerekmektedir ve Queen Ethelburga’s College olarak amacımız, her bireyin kendileri için en iyi sonucu verecek yolu bulmasına yardımcı olmaktır. Bu amaca ulaşmak için, her öğrenciye başarılı bir kariyer ve mutlu yaşantı için onları yönlendirecek bilgi ve beceri kazanmalarını sağlamak için kapsamlı müfredat dışı etkinliklerle desteklenen programlar sunuyoruz.

 

Kimler Başvurabilir?

11-21 yaş arası her öğrenciye eğitim veren Queen Ethelburga College öğrencilerin akademik başarı beklentilerini karşılayacak şekilde tasarlanmış olan bir müfredat uygulamaktadır.

 

Uluslararası Öğrenciler İçin Lise (9. Sınıf – 12. Sınıf )

Queen Ethelburga’s College dört okul ve benzersiz özelliklere sahip bir kreşden oluşur; hepsi de öğrencilere birinci sınıf bir eğitim, yüksek öğrenime ve başarılı bir kariyere doğru çalışma fırsatı sunmak için ortak bir amaca çalışır. Yaş grupları ikiye (Senior School (11-16 yaş) ve Sixth Form (16-21 yaş)) ayrılmıştır.  Vakıf genelinde güçlü akademik standartlar vardır ve öğrencilerin başarı ve kariyer beklentileri konusunda yüksek beklentileri olmasına teşvik edilmektedir.

Öğrencilerin kendi alanlarındaki menfaat ve isteklerini, ayrıca öğrencilerin deneyimlerini genişletmelerine ve hem becerileri hem de güven kazanmalarını sağlayan çok sayıda müfredat dışı fırsatları takip etmelerini sağlayan çok geniş bir sosyal aktivite programı da mevcuttur.

 

Konaklama

Kızlar ve erkekler için ayrı yatakhanesi bulunmaktadır ve yatakhaneler de öğrencilerin yaş aralığına göre düzenlenmiştir.

Konaklamaya kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dâhildir.

Konaklama binasının her katında mutfak, 20 uydu kanallı televizyon ile video ve müzik merkezi vardır.

Her öğrencinin odasında televizyon ve DVD oynatıcısı vardır.

Odalarda aynı zaman telefon, küçük bir mutfak, buzdolabı, müzik seti, klima, özel banyo, yangın alarmı ve saç kurutma makinesi vardır.

Resimler

Video

Harita